CFR2WSJT-73-1R3
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-1R3
Description
RES 1.3 OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
1.3Ohm
Datasheets
CFR2WSJT-73-1R3
YAGEO CFR2WSJT-73-1R3
1.3Ohm, 2W, Carbon Film,