CFR25SJT-52-510K
Mfr.Part #
CFR25SJT-52-510K
Description
RES 510K OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
510kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
0.45 mm
Datasheets
CFR25SJT-52-510K
YAGEO CFR25SJT-52-510K
FIXED RESISTOR, 510kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,