CFR25SJR-52-36R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR25SJR-52-36R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 36 OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
36Ohm
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Series :
CFR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Composition :
Carbon Film
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
CFR25SJR-52-36R
YAGEO CFR25SJR-52-36R
36Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,