AA1218FK-0724R3L
Mfr.Part #
AA1218FK-0724R3L
Description
RES SMD 24.3 OHM 1W 1812 WIDE
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
24.3Ohm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
AA1218FK-0724R3L
YAGEO AA1218FK-0724R3L
AA Series, Thick Film, 24.3Ohm, ±1%, -55°C~155°C