AA1210JR-076R8L
Mfr.Part #
AA1210JR-076R8L
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/2W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
6.8Ohm
Published :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height :
609.6μm
Tolerance :
±5%
Datasheets
AA1210JR-076R8L
YAGEO AA1210JR-076R8L
AA Series, Thick Film, 6.8Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C