9T06031A9762DBHFT
Mfr.Part #
9T06031A9762DBHFT
Description
RES SMD 97.6KOHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
97.6kOhms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Length :
1.6mm
1 (Unlimited)
Width :
800μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
9T06031A9762DBHFT
YAGEO 9T06031A9762DBHFT
RT Series, Thin Film, 97.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C