9T06031A93R1DAHFT
Mfr.Part #
9T06031A93R1DAHFT
Description
RES SMD 93.1 OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1.6mm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
93.1Ohms
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
800μm
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
9T06031A93R1DAHFT
YAGEO 9T06031A93R1DAHFT
RT Series, Thin Film, 93.1Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C