9T06031A9091DAHFT
Mfr.Part #
9T06031A9091DAHFT
Description
RES SMD 9.09KOHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
9.09kOhms
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
75V
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
9T06031A9091DAHFT
YAGEO 9T06031A9091DAHFT
RT Series, Thin Film, 9.09kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C