9T06031A6810DBHFT
Mfr.Part #
9T06031A6810DBHFT
Description
RES SMD 681 OHM 0.5% 1/10W 0603
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
681Ohms
Voltage - Rated DC :
75V
Datasheets
9T06031A6810DBHFT
YAGEO 9T06031A6810DBHFT
RT Series, Thin Film, 681Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C