9T06031A6651CBHFT
Mfr.Part #
9T06031A6651CBHFT
Description
RES SMD 6.65K OHM 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6mm
RT
Width :
800μm
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
6.65kOhms
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
9T06031A6651CBHFT
YAGEO 9T06031A6651CBHFT
RT Series, Thin Film, 6.65kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C