9T06031A47R5BAHFT
Mfr.Part #
9T06031A47R5BAHFT
Description
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Contains Lead
Surface Mount :
yes
Series :
RT
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
Resistance :
47.5Ohm
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated DC :
75V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T06031A47R5BAHFT
YAGEO 9T06031A47R5BAHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 47.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C