9T06031A30R0DBHFT
Mfr.Part #
9T06031A30R0DBHFT
Description
RES SMD 30 OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
30Ohm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
9T06031A30R0DBHFT
YAGEO 9T06031A30R0DBHFT
RT Series, Thin Film, 30Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C