9T06031A1912CAHFT
Mfr.Part #
9T06031A1912CAHFT
Description
RES SMD 19.1K OHM 1/10W 0603
Resistance :
19.1kOhms
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
800μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Voltage - Rated DC :
75V
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
Datasheets
9T06031A1912CAHFT
YAGEO 9T06031A1912CAHFT
RT Series, Thin Film, 19.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C