9T06031A1371DBHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T06031A1371DBHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1.37KOHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Contains Lead
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
75V
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
1.37kOhms
Length :
1.6mm
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
800μm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RT
Power Rating :
100mW
Height :
450μm
Datasheets
9T06031A1371DBHFT
YAGEO 9T06031A1371DBHFT
RT Series, Thin Film, 1.37kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C