515D227M200FV6AE3
Mfr.Part #
515D227M200FV6AE3
Description
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ High Frequency :
832mA @ 10kHz
Height Seated (Max) :
1.575 40.00mm
Factory Lead Time :
49 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.709Dia 18.00mm
Package / Case :
Radial, Can
Voltage - Rated :
200V
Polarity :
Polar
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Ripple Current @ Low Frequency :
520mA @ 120Hz
Life (Hours) :
2000 hours
Min Operating Temperature :
-40°C
Packaging :
Bulk
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Ripple Current :
520mA
Capacitance :
220μF
Lead Pitch :
7.493mm
Datasheets
515D227M200FV6AE3
Vishay / Sprague 515D227M200FV6AE3
515D 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 520mA 0.709Dia 18.00mm -40°C~85°C Polar 7.493mm Radial, Can