515D226M100BB8PE3
Mfr.Part #
515D226M100BB8PE3
Description
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.453 11.50mm
Ripple Current :
130mA
Ripple Current @ Low Frequency :
130mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency :
260mA @ 10kHz
Polarity :
Polar
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Lead Pitch :
3.5052mm
Max Operating Temperature :
85°C
Published :
Capacitance :
22µF
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Datasheets
515D226M100BB8PE3
Vishay / Sprague 515D226M100BB8PE3
515D 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 130mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~85°C Polar 3.5052mm Radial, Can