1SS400FSTE61
Mfr.Part #
1SS400FSTE61
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
QFN
Datasheet
Download
Diodes - Rectifiers - Single
Pin Count :
4
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Style :
Surface Mount
Product Length (mm) :
1.6(mm)
Screening Level :
INDUSTRIALC
Product Height (mm) :
0.75(mm)
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Product Status :
Obsolete
Package / Case :
QFN
Packaging :
Bulk
Product Depth (mm) :
2(mm)
Series :
Datasheets
1SS400FSTE61
ROHM Semiconductor 1SS400FSTE61
Bulk QFN
1SS400FSTE61 Overview
1SS400FSTE61 Features
1SS400FSTE61 Applications
There are a lot of ROHM Semiconductor
1SS400FSTE61 applications of single-phase diode rectifier.
Catalog related products
    DIODE SCHOTTKY 650V 10A TO263AB
  • onsemi
    DIODE GEN PURP 100V 200MA DO35
  • SMC Diode Solutions
    DIODE GEN PURP 400V 1A SMA
  • SMC Diode Solutions
    DIODE GEN PURP 1KV 1A SMA
  • Nexperia
    DIODE GP 100V 215MA TO236AB