10TPU4R7MSI
Mfr.Part #
10TPU4R7MSI
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP TANT POLY 4.7UF 10V 0805
Tantalum - Polymer Capacitors
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±20%
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
4.7μF
Dissipation Factor :
10 %
Polarity :
Polar
Factory Lead Time :
12 Weeks
Manufacturer Size Code :
S09
Ripple Current :
360mA
Lead Free :
Lead Free
Height :
900μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Series :
POSCAP™ TPU
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Voltage :
10V
HTS Code :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Mounting Type :
Surface Mount
Leakage Current :
4.7μA
ECCN Code :
EAR99
Published :
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
ESR MEASURED AT 100KHZ-500KHZ
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.25mm
Voltage - Rated DC :
10V
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
10TPU4R7MSI
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10TPU4R7MSI from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~85°C, Voltage:10V, Mounting Type:Surface Mount, Type:Molded, Package / Case:0805 (2012 Metric), 10TPU4R7MSI pinout, 10TPU4R7MSI datasheet PDF, 10TPU4R7MSI amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10TPU4R7MSI ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.