10TPU33MAI
Mfr.Part #
10TPU33MAI
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP TANT POLY 33UF 10V 1206
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Series :
POSCAP™ TPU
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Manufacturer Size Code :
A09
Capacitance :
33μF