10TPF150ML
Mfr.Part #
10TPF150ML
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
2
Dissipation Factor :
10 %
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Tan Delta :
0.1
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Height :
2.8mm
Ripple Current :
3.6A
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
REACH SVHC :
No SVHC
Packing Method :
TR
Depth :
4.3mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
10V
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
D3L
Leakage Current :
150μA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
JESD-609 Code :
e4
Series :
POSCAP™ TPF
Length :
7.3mm
Terminal Finish :
Palladium/Gold (Pd/Au)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Termination :
SMD/SMT
Polarity :
Polar
Voltage :
10V
HTS Code :
Capacitance :
150µF
Radiation Hardening :
No
Datasheets
10TPF150ML
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10TPF150ML from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Type:Molded, Operating Temperature:-55°C~105°C, Package / Case:2917 (7343 Metric), Mounting Type:Surface Mount, Voltage:10V, 10TPF150ML pinout, 10TPF150ML datasheet PDF, 10TPF150ML amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10TPF150ML ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.