10TPE220ML
Mfr.Part #
10TPE220ML
Description
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Height :
2.8mm
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Published :
2012
Feature :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Cut Tape (CT)
Packing Method :
TR, Embossed , 13 Inch
Manufacturer Size Code :
D3L
Factory Lead Time :
14 Weeks
Leakage Current :
220μA
Operating Temperature :
-55°C~105°C
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
2917 (7343 Metric)
Depth :
4.3mm
Pbfree Code :
yes
Type :
Molded
Lead Free :
Lead Free
Series :
POSCAP™ TPE
Material :
Polymer
Length :
7.3mm
Case Code (Metric) :
7343
Capacitance :
220μF
Ripple Current :
2.4A
Tan Delta :
0.1
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Radiation Hardening :
No
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
Terminal Shape :
J BEND
Polarity :
Polar
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±20%
Dissipation Factor :
10 %
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage :
10V
Datasheets
10TPE220ML
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10TPE220ML from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~105°C, Package / Case:2917 (7343 Metric), Type:Molded, Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, Voltage:10V, 10TPE220ML pinout, 10TPE220ML datasheet PDF, 10TPE220ML amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10TPE220ML ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.