10MS747MEFCTZ5X7
Mfr.Part #
10MS747MEFCTZ5X7
Description
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL
Lead Pitch :
2.0066mm
Ripple Current @ High Frequency :
99mA @ 10kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Radial, Can
Voltage - Rated :
10V
Ripple Current @ Low Frequency :
66mA @ 120Hz
Capacitance :
47μF
Lead Spacing :
0.079 2.00mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Ripple Current :
66mA
Published :
Datasheets
10MS747MEFCTZ5X7
Rubycon 10MS747MEFCTZ5X7
MS7 47μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 66mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can