10MS522MEFC5X5
Mfr.Part #
10MS522MEFC5X5
Description
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Stock
217
In Stock :
217
Ripple Current :
30mA
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Radial, Can
Voltage - Rated DC :
10V
Ripple Current @ High Frequency :
45mA @ 10kHz
Diameter :
5mm
Capacitance :
22µF
Lead Pitch :
2.0066mm
Ripple Current @ Low Frequency :
30mA @ 120Hz
Published :
2012
Lead Spacing :
0.079 2.00mm
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
5mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Datasheets
10MS522MEFC5X5
Rubycon 10MS522MEFC5X5
MS5 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 30mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can