10MS733MEFCT54X7
Mfr.Part #
10MS733MEFCT54X7
Description
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Spacing :
0.059 1.50mm
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Voltage - Rated :
10V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Lead Pitch :
1.4986mm
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
46mA
Published :
Ripple Current @ Low Frequency :
46mA @ 120Hz
Datasheets
10MS733MEFCT54X7
Rubycon 10MS733MEFCT54X7
MS7 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 46mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 1.4986mm Radial, Can