Y1121100R000F0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y1121100R000F0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
2512 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W J LEAD
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Terminations :
2
Series :
SMR1D
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Resistance :
100Ohm
Composition :
Metal Foil
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Package / Case :
2512 J-Lead
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Bulk
Height :
2.794mm
Datasheets
Y1121100R000F0L
VPG Foil Y1121100R000F0L
FIXED RESISTOR SMR1D Series, Metal Foil, 100Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~175°C