WSL1206R1900FTA
Mfr.Part #
WSL1206R1900FTA
Description
RES 0.19 OHM 1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Resistance :
190mOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Series :
WSL
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
WSL1206R1900FTA
Vishay / Dale WSL1206R1900FTA
WSL Series, Metal Element, 190mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C