WSL1206R0880FEA18
Mfr.Part #
WSL1206R0880FEA18
Description
RES 0.088 OHM 1% 1/2W 1206
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
88mOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
WSL-HP
Datasheets
WSL1206R0880FEA18
Vishay / Dale WSL1206R0880FEA18
WSL-HP Series, Metal Element, 88mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C