WSL1206R0640FEA
Mfr.Part #
WSL1206R0640FEA
Description
RES 0.064 OHM 1% 1/4W 1206
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Width :
1.6mm
WSL
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
250mW
Military Standard :
Not
Resistance :
64mOhms
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Package / Case :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Element
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
170°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
635μm
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
WSL1206R0640FEA
Vishay / Dale WSL1206R0640FEA
WSL Series, Metal Element, 64mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C