UR73D3ATTE15L0F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UR73D3ATTE15L0F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 15M OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thick Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
High Precision
Power Rating :
1W
Series :
UR73
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
15mOhm
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.091 2.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Current Sense
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Weight :
40.511469mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Rated Power Dissipation (P) :
1W