T525D477M003ATE025
Mfr.Part #
T525D477M003ATE025
Description
CAP TANT POLY 470UF 3V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
3V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Length :
7.3mm
Ripple Current :
2.4A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Height :
3.1mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Tantalum
Tolerance :
±20%
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3V
Manufacturer Size Code :
D
Width :
4.3mm
Capacitance :
470µF