T525D337M003ATE025
Mfr.Part #
T525D337M003ATE025
Description
CAP TANT POLY 330UF 3V 2917
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Polarity :
Polar
Factory Lead Time :
16 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Ripple Current :
2.4A
Capacitance :
330µF
Length :
7.3mm
Tolerance :
±20%
REACH SVHC :
No SVHC
Manufacturer Size Code :
D
Height :
3.1mm
Leakage Current :
99μA
Voltage - Rated DC :
3V
ECCN Code :
EAR99
Depth :
4.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3V
Mount :
Surface Mount
Dissipation Factor :
10 %