T523T157M006APE030
Mfr.Part #
T523T157M006APE030
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Series :
KO-CAP® T523
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
6.3V
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Manufacturer Size Code :
T
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Capacitance :
150µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm @ 100kHz