T523H337M016APE070
Mfr.Part #
T523H337M016APE070
Package / Case
2924 (7360 Metric)
Description
CAP TANT POLY 330UF 16V 2924
Stock
12
In Stock :
12
Voltage - Rated DC :
16V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
2017
Feature :
GENERAL PURPOSE
Manufacturer Size Code :
H
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Package / Case :
2924 (7360 Metric)
Series :
KO-CAP® T523
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
330µF
Size / Dimension :
0.287Lx0.236W 7.30mmx6.00mm