T523J227M016APE070
Mfr.Part #
T523J227M016APE070
Package / Case
2924 (7360 Metric)
Description
CAP TANT POLY 220UF 16V 2924
Stock
968
In Stock :
968
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Package / Case :
2924 (7360 Metric)
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
KO-CAP® T523
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
J
Type :
Molded
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.236W 7.30mmx6.00mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Capacitance :
220μF