T523J687M006APE070
Mfr.Part #
T523J687M006APE070
Package / Case
2924 (7360 Metric)
Description
CAP TANT POLY 680UF 6.3V 2924
Stock
755
In Stock :
755
Tantalum - Polymer Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
6.3V
Package / Case :
2924 (7360 Metric)
Type :
Molded
Capacitance :
680μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.236W 7.30mmx6.00mm
Manufacturer Size Code :
J
Series :
KO-CAP® T523
Published :
2017
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%