S3-49R9F8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S3-49R9F8
Manufacturer
Riedon
Package / Case
6327 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES SMD 49.9 OHM 1% 3W 6327
Manufacturer :
Riedon
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
3W
Height Seated (Max) :
0.268 6.80mm
Series :
S
Resistance :
49.9Ohm
Feature :
Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
Height :
6.8072mm
Size / Dimension :
0.626Lx0.272W 15.90mmx6.90mm
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Package / Case :
6327 J-Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Wirewound
Datasheets
S3-49R9F8
Riedon S3-49R9F8
S Series, Wirewound, 49.9Ohm, ±1%, -55°C~275°C