RV0603E6811BNT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RV0603E6811BNT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE THIN FILMS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Depth :
880μm
Resistance :
6.81kOhm
Max Operating Temperature :
155°C
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Package / Case :
Length :
1.67mm
Published :
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Silver, Tin
Tolerance :
0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RV0603E6811BNT
Thin Film, 6.81kOhm, 0.1%,