RT0402CRD0713K7L
Mfr.Part #
RT0402CRD0713K7L
Description
RES SMD 13.7K OHM 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Published :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.25%