RT0402CRD0712R4L
Mfr.Part #
RT0402CRD0712R4L
Description
RES SMD 12.4OHM 0.25% 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
12.4Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C