RT0402CRD0712K7L
Mfr.Part #
RT0402CRD0712K7L
Description
RES SMD 12.7K OHM 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
12.7kOhm
Tolerance :
±0.25%
Series :
RT
Datasheets
RT0402CRD0712K7L
YAGEO RT0402CRD0712K7L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 12.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C