RT0402CRD0712K4L
Mfr.Part #
RT0402CRD0712K4L
Description
RES SMD 12.4K OHM 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
12.4kOhm
Power Rating :
63mW
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C