RT0402CRD07124RL
Mfr.Part #
RT0402CRD07124RL
Description
RES SMD 124 OHM 0.25% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
124Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
RT0402CRD07124RL
YAGEO RT0402CRD07124RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 124Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C