RT0402CRD07120RL
Mfr.Part #
RT0402CRD07120RL
Description
RES SMD 120 OHM 0.25% 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
24 Weeks
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW