RT0402CRD0711K3L
Mfr.Part #
RT0402CRD0711K3L
Description
RES SMD 11.3K OHM 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
11.3kOhm
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm