RT0402CRD0710RL
Mfr.Part #
RT0402CRD0710RL
Description
RES SMD 10 OHM 0.25% 1/16W 0402
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
10Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.25%