RT0402CRD0710R7L
Mfr.Part #
RT0402CRD0710R7L
Description
RES SMD 10.7OHM 0.25% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.25%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
10.7Ohm
Datasheets
RT0402CRD0710R7L
YAGEO RT0402CRD0710R7L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 10.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C