RT0402CRD0710R5L
Mfr.Part #
RT0402CRD0710R5L
Description
RES SMD 10.5OHM 0.25% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
10.5Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Surface Mount :
yes
Datasheets
RT0402CRD0710R5L
YAGEO RT0402CRD0710R5L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 10.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C