RT0402CRD0710R2L
Mfr.Part #
RT0402CRD0710R2L
Description
RES SMD 10.2OHM 0.25% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
10.2Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Datasheets
RT0402CRD0710R2L
YAGEO RT0402CRD0710R2L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 10.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C