RT0402CRD0710KL
Mfr.Part #
RT0402CRD0710KL
Description
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
10kOhm