RT0402CRD0710K2L
Mfr.Part #
RT0402CRD0710K2L
Description
RES SMD 10.2K OHM 1/16W 0402
Resistance :
10.2kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm